Káva Bristot

Cup

 

Caffe´ Bristot, vedoucí značka společnosti Procaffe´S.p.A, která byla založena v roce 1919 v městečku Belluno v Dolomitech rodinou, která stále nese její jméno.

Bristot-logo

Káva se vyrábí ze směsí několika různých odrůd. Podle definice a tradice se italské epresso získává míšením a pražením speciálních směsí z různých odrůd, které zaručují dokonalou chuť s oříškově hnědou pěnou. Jeho intensivní aroma obsahuje zřetelné tóny květin, ovoce, pečeného chleba a čokolády, zatímco jeho výjimečná aromatická chuť je plná a hladká, dokonalé rovnováhy kyselosti a hořkosti. Smyslové vněmy při požití nápojů z kávy se rozdělují do čtyř kategorií : pohled, vůně, chuť a dotyk. Espresso je darem pro naše smysly.

bristot55Každý šálek kávy vypráví vlastní příběh. Neobvyklý příběh, který začíná pěstováním a sběrem kávových zrn v odlišných krajinách a částech světa. Z těchto krajin pak putuje dále a vypráví příběh o způsobu míšení, pražení a mletí. Tyto postupy jsou produkty řemeslné tradice, která se přenáší z generace na generaci, a která přispěla ke vzniku skutečného kultu kávy. Nejdůležitější výhoda tohoto nevšedního procesu vychází z jedinečné schopnosti espressa získat emulzi olejů obsažených v mleté kávě. 

Z jednoho receptu je možné zhotovit pokrm různé kvality. Skvělý šéf dosáhne nepochybně dokonalých výsledků , zatímco je téměř nepravděpodobné, aby podobných výsledků dosáhl nezkušený kuchař. Dokonalé espresso je jako recept. Uvařit kávu je jedna věc, zatím co být profesionálním baristou a zhotovit skutečně dokonalé espresso je věc úplně jiná. Naším cílem je zaručit dokonalý výsledek. 

zdroj: bristot.cz